Strona internetowa - funkcjonalna i na czas.

Klient:

Visit Szczecin

Zakres działań:

Strona internetowa

Młody mężczyzna przy biurku pracujący nad strategią marketingową przy użyciu komputera.

Kim jest Klient?

Klient, który się do nas zgłosił, zajmuje się szeroko rozumianą promocją turystyki w Szczecinie.

Organizuje eventy, wycieczki, wystawy i projekty miejskie. Jego działalność skierowana jest do turystów z Polski i zagranicy oraz do samych szczecinian.

Cele Klienta

Zgłaszając się do nas, klient chciał zrealizować nowoczesną, funkcjonalną stronę internetową, promującą organizowane przez siebie w Szczecinie i okolicach wydarzenia i wycieczki.

Zależało mu na tym, aby w prosty sposób polski i zagraniczny odbiorca mógł dowiedzieć się o tym, co zobaczyć, co zwiedzić i w czym wziąć udział, gdy przybędzie do miasta.
Kluczowe wymagania obejmowały: kalendarz wycieczek, wielojęzyczność oraz responsywność strony. Kalendarz wycieczek miał umożliwić łatwe planowanie i rezerwację uczestnictwa w wydarzeniach, a wielojęzyczność ułatwiać dostępność serwisu dla międzynarodowej publiczności. Responsywność to z kolei dostępność i przyjazny interfejs dla użytkowników, korzystających z różnych urządzeń.

Interfejs strony internetowej pokazujący sekcję zatytułowaną „nadchodzące wycieczki” z ikonami podróżniczymi oraz prezentowaną wycieczkę zatytułowaną „spacer po dzielnicach zamku pomorskiego”.

Zaproponowane rozwiązania

Pierwsze działania

Naszym zadaniem było zaprojektowanie intuicyjnej, łatwej w obsłudze i estetycznej strony internetowej, która skutecznie przyciągnie zarówno mieszkańców Szczecina, jak i turystów zainteresowanych eksploracją miasta i okolic. Zaproponowaliśmy stworzenie portalu, opartego o system zarządzania treścią (CMS) WordPress, który umożliwi klientowi łatwą i samodzielną aktualizację treści oraz wpisów w kalendarzu wydarzeń. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na implementację własnego kodu, aby dostosować funkcjonalności strony do specyficznych potrzeb projektu, takich jak zaawansowany system wyszukiwania z wykorzystaniem technologii AJAX, co zapewnia szybkie i wygodne przeglądanie dostępnych wycieczek i wydarzeń bez konieczności przeładowywania strony.

Przygotowanie i wdrożenie projektu

Wdrożenie projektu obejmowało kilka etapów: od projektowania interfejsu użytkownika, poprzez implementację funkcjonalności i testowanie, aż po ostateczne uruchomienie strony. Prace programistyczne skupiały się na zapewnieniu responsywności oraz wielojęzykowości serwisu. Klient był regularnie informowany o postępach i miał możliwość testowania funkcjonalności w miarę ich wdrażania. Po uruchomieniu strony przeprowadziliśmy również szkolenie dla zespołu klienta, który od tej pory mógł samodzielnie zarządzać treścią i kalendarzem wydarzeń.

Uzyskane rezultaty

Zobacz efekty naszej pracy

Jakie efekty uzyskaliśmy?

Klient bardzo pozytywnie ocenił naszą współpracę, szczególnie podkreślając szybkość wprowadzania poprawek. W tym przypadku był to zaledwie 1 dzień w porównaniu do tygodni oczekiwania w przypadku agencji, z którą wcześniej współpracował. Ta szybka reakcja i efektywność działania zaowocowały budowaniem pozytywnych relacji i zaufania.

Szukasz wsparcia w działaniach marketingowych?

Dwóch kolegów współpracujących nad projektem przy użyciu laptopa w nowoczesnej przestrzeni biurowej.
Umów się na darmową konsultacje

Podsumowanie działań

Masz już dość czekania?

Marzysz o własnej stronie internetowej, a długie terminy u innych utrudniają Ci prowadzenie biznesu? Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę oraz dowiedz się, ile zajmie wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dla Twojej firmy!

Umów się na bezpłatną konsultację

Brodaty mężczyzna uśmiechający się i gestykulujący obiema rękami, ubrany w czarną bluzę z kapturem z logo, stojący na białym tle.

Bezpłatna konsultacja marketingowa.

Zwiększ sprzedaż, dzięki skutecznej strategii.

Umów się na darmową konsultacje

Podobne realizacje

Projekt współfinansowany ze środków EFRR. Numer umowy o powierzenie grantu: UDG-SPE.04.2023/098