Apetyczna fotografia jedzenia i budowanie rozpoznawalności lokalnej restauracji

Klient:

Fosa Chojnice

Zakres działań:

Social Media

Kim jest Klient?

Naszym klientem jest lokalna restauracja, położona w malowniczym centrum małego miasta, blisko najważniejszych zabytków.

Właściciel to miłośnik gotowania, który od wielu lat jest odpowiedzialny za jakość kuchni, kształt karty i poszczególne przepisy. Wkłada dużo serca i wysiłku w to, by goście byli zadowoleni ze spędzonego tam czasu.

Cele Klienta

Wydawać by się mogło, że nasz klient – właściciel restauracji – ma wszystko, aby osiągnąć sukces.

Jego lokal leży w ścisłym centrum małego miasta, przez które o każdej porze roku, niezależnie od godziny, przechadza się mnóstwo miejscowych i turystów. Dodatkowo wdrożył nową kartę pysznych dań, które przygotowuje doświadczony kucharz. Jednak gdy do nas przyszedł, miejsca nie odwiedzało zbyt wielu gości. Chciał, aby zrobiło się o nim głośniej i żeby klientów przybyło.

Zaproponowane rozwiązania

W pierwszej kolejności zaproponowaliśmy klientowi prowadzenie fanpage’a na Facebooku i Instagramie

Rozmawialiśmy również o uruchomieniu kampanii reklamowych, trafiających do osób odwiedzających okolicę. Po drodze okazało się jednak, że restauracja nie ma żadnej bazy zdjęć i filmów, pokazujących apetyczne dania z nowej karty. Umówiliśmy się więc na sesję produktową.

Uzyskane rezultaty

Nasz fotograf przygotował aż 74 zdjęcia posiłków, wnętrz oraz reportażowych.

Równolegle do tworzenia fanpage’a i układania strategicznego, ciekawego i budującego relację harmonogramu postów, zorganizowaliśmy sesję produktową.

Na bazie wykonanego w ciągu zaledwie jednego dnia zdjęciowego materiału wygenerowaliśmy mnóstwo contentu, który zachęca do odwiedzenia restauracji.

Tylko w pierwszym miesiącu współpracy najlepsza rolka osiągnęła zasięg na poziomie 22 883, 63 710 wyświetleń i wywołała aż 418 interakcji.

Już po rozpoczęciu współpracy z nami zasięgi fanpage’a wzrosły o ponad 4000%, przekraczając 28 000, a na Instagramie 2 300. W tym samym czasie przybyło ponad 100 i 75 obserwatorów odpowiednio na obu portalach.

Szukasz wsparcia w działaniach marketingowych?

Dwóch kolegów współpracujących nad projektem przy użyciu laptopa w nowoczesnej przestrzeni biurowej.
Umów się na darmową konsultacje

Podsumowanie działań

Grafiki są proste, ale dzięki wysokiej jakości fotografii zatrzymują uwagę i pobudzają apetyt.

Właściciel restauracji potwierdza, że współpraca z nami przełożyła się na wzrost zamówień i pojawienie się nowych klientów. Wrócili także byli goście, którzy zainteresowali się daniami z nowej karty, dowiadując się o niej z social mediów.

Umów się na bezpłatną konsultację

Brodaty mężczyzna uśmiechający się i gestykulujący obiema rękami, ubrany w czarną bluzę z kapturem z logo, stojący na białym tle.

Niezobowiązująca konsultacja marketingowa.

Zwiększ sprzedaż, dzięki skutecznej strategii.

Umów się na darmową konsultacje

Podobne realizacje

Projekt współfinansowany ze środków EFRR. Numer umowy o powierzenie grantu: UDG-SPE.04.2023/098