Influencer z branży budowlanej – stworzenie marki własnej fachowca
w mediach społecznościowych

Klient:

Maltechnik

Zakres działań:

Video/Tik Tok

Pracownik budowlany trzymający żółty kask na placu budowy.

Kim jest Klient?

Nasz klient to fachowiec z branży budowlanej.

Jego firma świadczy usługi z zakresu ocieplania i malowania budynków oraz układania posadzek epoksydowych. Na lokalnym rynku posiada sporą konkurencję – przedsiębiorczy właściciel wiedział więc, że musi się czymś wyróżnić.

Cele Klienta

Zgłaszając się do nas, klient miał na celu zwiększenie rozpoznawalności swojej marki i zbudowanie wizerunku rzetelnej firmy budowlanej. Równocześnie chciał, aby dowiedzieli się o niej mieszkańcy nie tylko regionu, ale zdecydowanie większego obszaru Polski.

Baner kanału YouTube Wojtka Maltechnika zawierający logo pędzla, linki do mediów społecznościowych i wskaźniki kanału, takie jak liczba subskrybentów.

Zaproponowane rozwiązania

W dzisiejszych czasach o naszą uwagę w mediach społecznościowych walczy mnóstwo influencerów. My jednak, zamiast robić rolki o niczym lub na siłę powielać żarty innych, zachęcamy naszych klientów do tworzenia wartościowego i merytorycznego contentu.

Cały zespół przystąpił do pracy, zastanawiając się nad tym, jak w nieszablonowy sposób wypromować firmę wykonawczą, aby trafiła do szerokiego grona klientów głownie z obszaru B2C. Postawiliśmy na budowanie rozpoznawalności w social mediach poprzez content video i raczkujący wtedy jeszcze w Polsce Tik Tok. Klient, otwarty na nasze pomysły, zgodził się pójść szeroko i udostępniać materiały nie tylko na Facebooku, Instagramie i wspomnianym Tik Toku, ale także na YouTube.

Po uzyskaniu zgody, przygotowaliśmy harmonogram nagrań, wstępny plan na warstwę merytoryczną oraz pomysł na docelowy wizerunek eksperta. Klient postanowił samodzielnie pisać scenariusze, nam powierzając nagrania, montaż, publikację i promocję. Szybko jednak zmienił zdanie i poprosił nas o wsparcie także przy tworzeniu treści.

Realizacja planu

Na początku klient miał pewne trudności z występowaniem przed kamerą. Pozytywna atmosfera towarzysząca nagraniom oraz nasza pełna gotowość do merytorycznego wsparcia w krótkim czasie rozbudziły aktorski talent fachowca i pozwoliły mu się rozwinąć. Dodatkowo do rolek montowaliśmy ujęcia z realizacji firmy – filmy z wnętrz domów oraz z drona, a także zdjęcia. Całość wyglądała w 100% profesjonalnie i estetycznie, podkreślając przy tym przekazywaną wiedzę i autorytet specjalisty.

Treści filmów od początku przyciągały i opowiadały o rzeczach ważnych – a czasem także wzbudzały dyskusje. Równocześnie jakość video była przyjemna w odbiorze i ciekawa. Mimo duplikacji contentu na wszystkich platformach, regularna publikacja szybko wywołała efekt kuli śnieżnej. Nowi followersi przyciągali kolejnych, a im większy zasięg osiągały filmy, tym jeszcze więcej osób zostawiało pod nimi polubienia i subskrybowało. Przez 8 miesięcy kanały rosły nieustannie, a nasz klient został prawdziwym influencerem w swojej dziedzinie, osiągając miliony wyświetleń.

Zobacz wyniki na własne oczy!

Uzyskane rezultaty

A co mówią liczby? Stan na kwiecień 2024 r.

Zobacz także

Najlepsza rolka: 1,3 mln wyświetleń

Najlepsza rolka: 478 tys. wyświetleń

Nad budową marki własnej pracowaliśmy łącznie 8 miesięcy. W tym czasie efekty przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Filmy na każdym z kanałów nadawczych obejrzały miliony widzów, a nasz klient bardzo szybko, dzięki ogromnym zasięgom, zaczął otrzymywać propozycje komercyjnej współpracy z producentami ze swojej branży. Rozpoznawalność przełożyła się także na sprzedaż – klient spełnił swój podstawowy cel, a jego marka stała się rozpoznawalna w regionie i poza nim. Jego harmonogram wypełniony jest zleceniami i śmiało konkuruje na rynku budowlanym.

Szukasz wsparcia w działaniach marketingowych?

Dwóch kolegów współpracujących nad projektem przy użyciu laptopa w nowoczesnej przestrzeni biurowej.
Umów się na darmową konsultacje

Podsumowanie działań

Zobacz opinie naszego Klienta!

Jeśli również chcesz zostać influencerem w nietypowej branży lub szukasz sposobu, aby w nowoczesny sposób wyróżnić się wśród konkurencji, która żyje w marketingowym skansenie, koniecznie skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci spełnić Twoje biznesowe cele.

Umów się na bezpłatną konsultację

Brodaty mężczyzna uśmiechający się i gestykulujący obiema rękami, ubrany w czarną bluzę z kapturem z logo, stojący na białym tle.

Niezobowiązująca konsultacja marketingowa.

Zwiększ sprzedaż, dzięki skutecznej strategii.

Umów się już teraz!

Podobne realizacje

Projekt współfinansowany ze środków EFRR. Numer umowy o powierzenie gruntu: UDG-SPE.04.2023/098