Drewne Ludki - Zadbaj o swój ogród razem z nami - czyli pozycjonowanie branży arborystyki

Klient:

Drewne Ludki

Zakres działań:

Pozycjonowanie

Arborysta używający sprzętu wspinaczkowego do wspinania się na drzewo w celu prac konserwacyjnych.

Kim jest Klient?

Drewne Ludki - Zadbaj o swój ogród razem z nami, czyli pozycjonowanie w branży arborystyki.

Nasz klient to pasjonat natury i arborystyki. Łączy swoją miłość do pracy na wysokościach z profesjonalnym podejściem do pielęgnacji i ochrony drzew. Jego unikalne doświadczenie i pasja czynią go ekspertem gotowym sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z arborystyką, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo drzew.

Cele Klienta

Można by przypuszczać, że arborystyka jest branżą sezonową, a budowanie widoczności dla klienta w okresie jesienno-zimowym może okazać się wyzwaniem. Jednak naszym celem było nie tylko zwiększenie widoczności, ale również wzrost konwersji na stronie klienta już od początku współpracy.
Nasze założenie było proste: dotrzeć do mieszkańców Bydgoszczy i okolic zainteresowanych pielęgnacją i specjalistyczną wycinką drzew, a także do samorządów i gmin.

Pracownik drzew używający sprzętu zabezpieczającego do przycinania gałęzi wysoko na drzewie.

Zaproponowane rozwiązania

Zwiększenie Widoczności w Lokalnych Wyszukiwaniach

Realizując to zlecenie, skupiliśmy się na lokalnych działaniach marketingowych, wykorzystując zaawansowane techniki SEO, które pozwoliły na lepsze pozycjonowanie w lokalnych wyszukiwaniach.

Rozszerzanie Zasięgu

Aby Klienta nie pozostawić jedynie z podstronami lokalnymi i aby jego strona generowała także ruch poza sezonem i dodatkowe - specjalistyczne zapytania, zdecydowaliśmy się także na realizację wpisów blogowych, które mają za zadanie dotrzeć do osób mniej obeznanych ze specjalistyczną wiedzą na temat wycinki drzew, ale chcących zadbać o własną przestrzeń dookoła domu.

Uzyskane rezultaty

Zobacz efekty naszej pracy

Już po niespełna trzech miesiącach współpracy, 80% kluczowych fraz znalazło się w TOP10 wyników wyszukiwania Google. Kolejne miesiące przyniosły dalsze awanse, a obecnie 100% najważniejszych dla klienta fraz znajduje się w TOP3, z czego tylko jedna fraza jest na trzeciej pozycji. Pozostałe zajmują pierwsze lub drugie miejsce, co oznacza, że przyciągają największą uwagę. Jakie są bezpośrednie rezultaty tych działań? Widoczność serwisu wzrosła z 0 do ponad 21 tysięcy wyświetleń w ciągu około 10 miesięcy.

Jak to wygląda w skali miesiąca?

Chociaż łączna liczba wyświetleń może wydawać się niewielka, jest ona precyzyjnie skierowana do osób zainteresowanych ofertą, co generuje konwersje w postaci zapytań telefonicznych i przez formularze. Obecnie, w ciągu 28 dni, nadal generujemy wzrosty przekraczające 100%, co jest związane z sezonowością branży.

Podejmujemy się także niszowych dziedzin!

Mimo, że arborystyka może wydawać się niszową dziedziną z ograniczonym zainteresowaniem, nasze działania skierowane na szerszy potencjał serwisu pozwoliły dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, koncentrując się głównie na działaniach lokalnych w okolicach Bydgoszczy.

Szukasz wsparcia w działaniach marketingowych?

Dwóch kolegów współpracujących nad projektem przy użyciu laptopa w nowoczesnej przestrzeni biurowej.
Umów się na darmową konsultacje

Podsumowanie działań

Lokalna Strategia w Akcji

Sezon jeszcze przed nami, a strategia oparta na działaniach lokalnych będzie kontynuowana. Jeśli więc szukasz arborysty w województwie Kujawsko-Pomorskim, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Drewnianych Ludków.

Umów się na bezpłatną konsultację

Brodaty mężczyzna uśmiechający się i gestykulujący obiema rękami, ubrany w czarną bluzę z kapturem z logo, stojący na białym tle.

Niezobowiązująca konsultacja marketingowa.

Zwiększ sprzedaż, dzięki skutecznej strategii.

Umów się już teraz!

Podobne realizacje

Projekt współfinansowany ze środków EFRR. Numer umowy o powierzenie gruntu: UDG-SPE.04.2023/098