Automatyzacja procesów w firmie produkcyjnej.

Klient:

Branża produkcyjna

Zakres działań:

Automatyzacja

Inżynier w kasku i odzieży roboczej korzystający z laptopa w obiekcie przemysłowym.

W drodze do lepszej optymalizacji

Naszym klientem była firma produkcyjna, zajmująca się produkcją opakowań. Posiada duży park maszynowy i współpracuje z popularnymi markami kosmetycznymi, medycznymi i chemicznymi.

Automatyzacja procesów produkcyjnych jest kluczowym elementem współczesnych przedsiębiorstw przemysłowych. Dzięki niej możliwe jest nie tylko zwiększenie wydajności, ale także zredukowanie kosztów operacyjnych oraz minimalizacja błędów ludzkich. W firmach produkcyjnych, które operują na dużą skalę, automatyzacja pomaga w usprawnieniu zarządzania zasobami, harmonogramem prac, a także optymalizacją wykorzystania maszyn i urządzeń, co przekłada się na lepszą jakość obsługi oraz większą konkurencyjność na rynku.

To właśnie z prośbą o pomoc w automatyzacji procesów zwrócił się do nas nasz klient, widząc w tym sporą szansę dla usprawnienia działania swojego przedsiębiorstwa.

Na każdy problem znajdzie się rozwiązanie

Do nadrzędnych celów należała minimalizacja błędów, związanych z niewłaściwym ustalaniem deadline'ów na realizację zamówienia

Klient używał CRMa Pipedrive. Potrzebował dodatkowo intuicyjnego interfejsu, który pomógłby zwizualizować, czy w danym czasie maszyny produkcyjne są wolne, czy zajęte. Inaczej mówiąc: czy jest przestrzeń na wykonanie określonych produktów w zadanym czasie, o który pyta kontrahent. Zmiana miała spowodować optymalizację pracy linii produkcyjnych i eliminację problemów powstających w związku z delegowaniem zadań. Naszemu kontrahentowi brakowało także widoku osi czasu w formie Diagramu Gantta.

Osoba pracująca na laptopie wyświetlająca wykres Gantta z artykułami biurowymi i kulą ziemską w tle.

Wybór narzędzi dla optymalizacji procesów

Zanim przystąpiliśmy do budowy nowej automatyzacji, utworzyliśmy brief i omówiliśmy szczegóły przyszłego rozwiązania.

Wybraliśmy narzędzia, które miały pomóc nam w tym zadaniu, takie jak Make.com oraz Asana. To właśnie do tej ostatniej aplikacji zaimportowaliśmy dane z Pipedrive.

Jak działa automatyzacja?

  1. Klient dodaje nowy deal w aplikacji Pipedrive.

  2. Automatyzacja sprawdza, czy wszystkie dane się zgadzają, zanim przepuści go w odpowiednie miejsce, a więc czy:

    • deal jest w odpowiednim lejku sprzedażowym;

    • posiada kompletne dane;

    • gdy lejek to "wznowienie", to termin ustawione jest na opcję "TAK".

  3. Jeśli wszystko się zgadza, automatyzacja tworzy task w Asanie, przypisując go do:

    • odpowiedniej maszyny / linii produkcyjnej;

    • zadeklarowanego terminu.

  4. Klient, tworząc deal jeden raz ma go dzięki naszej modyfikacji w dwóch miejscach, oszczędzając czas i minimalizując ryzyko "ludzkiego" błędu.

Zobacz jak to wygląda

Zarządzanie produkcją na nowym poziomie

Po tym jak zoptymalizowaliśmy działanie aplikacji, możliwe jest natychmiastowe sprawdzenie zajętości maszyn na produkcji, a więc również zadeklarowania czasu wykonania zadania dla swojego odbiorcy.

Wypracowany widok w Asanie pozwala w łatwy sposób kontrolować proces produkcji i wyłapać potencjalny konflikt na etapie negocjacji. Dzięki temu nie dochodzi do sytuacji, w których dana maszyna jest zajęta przez dwa zlecenia równocześnie, a kupujący nie otrzymuje na czas zamówienia.

Szukasz wsparcia w działaniach marketingowych?

Dwóch kolegów współpracujących nad projektem przy użyciu laptopa w nowoczesnej przestrzeni biurowej.
Umów się na darmową konsultacje

Podsumowanie działań

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom nasz klient oszczędza obecnie od 4 do 10 godzin miesięcznie na planowaniu i obsłudze procesu produkcyjnego.

Wszystkie zadania widzi obecnie w jednej aplikacji, na przejrzystym wykresie. Kolejnym wymiernym zyskiem jest unikanie pojawiających się dotychczas błędów - ustalania terminów realizacji zamówienia niemożliwych do dotrzymania z powodu konfliktów na liniach produkcyjnych. To z kolei przekłada się na długofalowe zyski finansowe: brak przestojów, możliwość logicznego rozmieszczenia procesów dla różnych odbiorców w najbardziej optymalny sposób czy unikanie kar finansowych i rekompensat za opóźnienie.

Jak automatyzacja może pomóc Twojej firmie?

Wyobraź sobie, że każdy krok w Twoim procesie produkcyjnym jest kontrolowany automatycznie, co eliminuje konieczność ręcznego zarządzania i zapewnia, że wszystkie zadania są realizowane na czas.

Zautomatyzowane systemy zarządzania produkcją pozwalają na szybsze podejmowanie decyzji, redukują koszty operacyjne, zwiększają dokładność oraz pomagają w łatwiejszym wykrywaniu i rozwiązywaniu problemów. Jeśli szukasz sposobów na podniesienie efektywności swojej firmy i minimalizację przestojów, automatyzacja jest odpowiedzią na Twoje potrzeby, a my możemy pomóc Ci ją wdrożyć! Nasi specjaliści omówią z Tobą szczegółowo Twoje oczekiwania oraz potrzeby i zaproponują najlepsze rozwiązanie, szyte na miarę dla Twojego przedsiębiorstwa.

Umów się na bezpłatną konsultację

Brodaty mężczyzna uśmiechający się i gestykulujący obiema rękami, ubrany w czarną bluzę z kapturem z logo, stojący na białym tle.

Bezpłatna konsultacja marketingowa.

Zwiększ sprzedaż, dzięki skutecznej strategii.

Umów się na darmową konsultacje

Podobne realizacje

Projekt współfinansowany ze środków EFRR. Numer umowy o powierzenie grantu: UDG-SPE.04.2023/098