28 kwietnia 2020

Narzędzia, które ułatwią Ci prowadzenie profilu na Facebooku

Co pozwala podkręcić firmową stronę w serwisie Zuckerberga? O tym pisaliśmy już we wpisie o elementach atrakcyjnego i skutecznego Fanpage’a

Odpowiedzią są także narzędzia, bez których trudno wyobrazić sobie tworzenie materiałów do rozmaitych serwisów społecznościowych. Korzystanie z nich ma jeszcze jedną zaletę – pozwalają Wam oszczędzić czas, który możecie przeznaczyć na inne działania biznesowe. Dlatego warto zaprosić do swojej skrzynki na narzędzia do prowadzenia profilu na Facebooku rozwiązania, stworzone z myślą o zwiększeniu swojej skuteczności i zaoszczędzeniu masy czasu.

Brak pomysłu na treści- Answer the public

Z pomocą tego narzędzia bez trudu znajdziecie pomysły na posty w mediach społecznościowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Answer the public dane słowo czy frazę, a program pokaże wyrażenia powiązane i zapytania, które pojawiały się w sieci na ten temat. W odpowiedzi pojawia się drzewko pomysłów w formie mapy myśli, które można następnie pobrać. Tak uzyskane podpowiedzi z łatwością wykorzystacie w swoich postach na Facebooku.

Grafiki bez umiejętności technicznych- Canva

Skoro macie już pomysł na treść, warto zadbać o odpowiednią oprawę wizualną Waszych postów. Powinna ona nie tylko przyciągać uwagę odbiorców, ale też wpisywać się w identyfikację wizualną firmy. Na szczęście istnieją narzędzia, które ułatwiają pracę nad grafikami w rozmaitych formatach, a do jednego z najpopularniejszych należy Canva. Aplikacja ta występuje w wersji darmowej i płatnej, jednak nawet na podstawowym poziomie zapewnia wystarczające funkcjonalności, niezbędne do pracy. Bez trudu dodacie tam swoje logo, rozmieścicie teksty oraz materiały z banku zdjęć, wykorzystując intuicyjne funkcje w trybie „przeciągnij i upuść”. Efekt końcowy możecie zapisać w kilku formatach, zależnie od potrzeb danego projektu.

Animowane grafiki i nie tylko- Crello

Podobnie jak wcześniejsze narzędzie – Crello służy do opracowywania grafik, jednak jego rozbudowane funkcje sprawiają, że doskonale sprawdza się podczas tworzenia animacji i krótkich video do mediów społecznościowych. Aplikacja oferuje szeroki wybór szablonów i filmów, szczególne w opcji płatnego dostępu. Dobrze sprawdza się zatem podczas tworzenia postów reklamowych.

Mockupy- Smartmockups

Prowadzicie swój sklep internetowy? A może właśnie wydaliście pierwszy kurs online lub darmowego e-booka, w zamian za zapis do newslettera? W każdym z tych przypadków przydarzą Wam się mockupy, czyli grafiki pokazujące produkty w użyciu. Będą one niezastąpione podczas tworzenia rozmaitych postów na Facebooku, zarówno skierowanych na ruch organiczny, jak i płatne kampanie. Program Smartmockups działa online w wersji darmowej oraz płatnej, które różnią się przede wszystkim ilością dostępnych szablonów. Znajdziecie tam m.in. rozmaite urządzenia cyfrowe, opcje brandingu oraz reklamy outdoorowej. Jest w czym wybierać!

Program do tworzenia prezentacji- animowane posty video

Czy dobrze czytasz? Oczywiście. Wbudowany w Macbooka Keynote albo Power Point na Windowsie umożliwiają tworzenie grafik a także animowanych video. Sprawdźcie sami jak za pomocą tak prostego narzędzia możecie wykonywać efektowne animowane grafiki reklamowe na potrzeby swojego profilu. Możecie je zapisywać w wybranym przez Was formacie.

Narzędzia te umożliwiają zapis m.in. do mp4, gif czy PDF. Jeśli chcecie abyśmy przygotowali dla Was tutorial na ten temat to napiszcie do Nas na Facebooku. Chętnie przygotujemy taki poradnik dla Was.

Zarządzanie treściami i planowanie postów- Creator Studio

Na koniec przedstawiamy Wam narzędzie dostępne w ramach samego Facebooka. Creator Studio pozwala jednocześnie planować i zarządzać treściami również na Instagramie. Warunkiem jest powiązane ze sobą Waszych obu kont firmowych w tych serwisach. W kokpicie aplikacji znajdziecie najważniejsze statystyki poszczególnych postów w obu mediach, co znacznie ułatwia analizę rentowności poszczególnych działań promocyjnych oraz monitorowanie rozwoju Waszej strony firmowej.

Skuteczne prowadzenie fanpage na Facebooku wymaga wdrożenia określonych narzędzi, które ułatwią Wam codzienną pracę. Warto przetestować każde z nich i wybrać zestaw, który najlepiej wpisuje się w dotychczasowe działania, a nawet je wyprzedza, dając przewagę w branży.

E-book skuteczny profil na Facebooku
E-book skuteczny profil na Facebooku

Darmowy E-book specjalnie dla Ciebie

Jeśli chciałbyś wykonać samodzielnie audyt Twojego profilu i sprawić aby Twój fanpage był jeszcze skuteczniejszy to ten e-book jest idealny dla Ciebie. Za pomocą tej pozycji sprawdzisz najważniejsze elementy Twojej strony na Facebooku i dowiesz się w jaki sposób skonfigurować i zoptymalizować jego poszczególne sekcje. Co musisz zrobić aby go otrzymać?

Pod tym artykułem zostaw swój adres mailowy. Po aktywacji otrzymasz za darmo swoją kopię e-booka. W środku znajdziesz 9 konkretnych wskazówek do wdrożenia od zaraz na twoim profilu na Facebooku wraz z przykładami i objaśnieniami.

Co nowego na blogu?