CASE STUDY

Jak zarobić pół miliona dzięki kampaniom FB i Google? Sprawdź!

Działania marketingowe to bardziej maraton niż sprint – do klientów dociera się stopniowo, rozwijając działania na różnych polach. Podstawą są strona internetowa, aktywne konta w social mediach i kreatywne reklamy. W Gregor Media mamy również opcję turbodoładowania, z którym wyprzedzisz konkurencję już na starcie – kampanie Google Ads i na Facebooku!

Kilka słów o kliencie

W biurze Gregor Media spotkał się z nami właściciel firmy, produkującej sauny do domów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych. Usługa – jak na polski rynek – jest dość nietypowa, a rodzajów docelowych klientów kilku, w dodatku bardzo różnych. Przeanalizowaliśmy sytuację i rynek oraz zaproponowaliśmy pakiet działań, z których najważniejszymi miały stać się kampanie w Google Ads i Lead Ads na Facebooku. Dzięki nim klient uzyskuje ruch z dwóch głównych mediów- wyszukiwarki Google oraz Facebooka i Instagrama.

Podczas trwania obu kampanii na bieżąco sprawdzaliśmy, jak działają i jakie wyniki są osiągane. Modyfikowaliśmy przekaz wraz ze „zmęczeniem” grupy docelowej i optymalizowaliśmy słowa kluczowe po ich skuteczności. Wreszcie, gdy dotarliśmy do pierwszego pułapu budżetu, oceniliśmy efekty – i musimy przyznać, ze jesteśmy z nich wyjątkowo dumni!

Przygotowanie i wdrożenie kampanii reklamowych

Po podpisaniu umowy przystąpiliśmy do pracy. Wybraliśmy najlepsze słowa kluczowe, przygotowaliśmy grafiki i teksty reklamowe, ustaliliśmy budżety i określiliśmy klientów docelowych. Po akceptacji materiałów, wdrożyliśmy obie kampanie:

  • Google Ads, które po wpisaniu jednego ze słów kluczowych w wyszukiwarkę, kierowały na stronę z konfiguratorem saun. Tu, po wybraniu właściwej dla siebie opcji, klienci docelowi finalizowali transakcje.
  • Lead Ads na Facebooku, gdzie klienci uzupełniali formularze, przekazywane bezpośrednio na telefon właściciela saun. Po rozmowie, zachęceni do zakupu, kierowali się na stronę i konfigurowali produkt.

Jakie efekty uzyskaliśmy?

W obie kampanie klient zainwestował relatywnie niewielkie kwoty. Przeciętny budżet nie jest jednak przeszkodą do osiągnięcia fantastycznych wyników – oprócz wyłożonych środków liczy się bowiem to, jak w trakcie kampania jest monitorowana i modyfikowana przez doświadczonych marketerów. Wynik po zaledwie miesiącu działań to PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH przychodu ze sprzedaży saun. Standardowa kampania reklamowa, powierzona Gregor Media, stała się prawdziwym gamechangerem i inwestycją o stopie zwrotu niemal 50 000%!

Wyniki kampanii w lutym 2023r.

222 leady
100.000 zasięgu
Wydane 1597 zł na reklamę
500.000 zł sprzedaży

Klient o współpracy

Współpraca z Gregor Media była strzałem w dziesiątkę. Współpracujemy przy kilku różnych projektach. Wiedziałem, że powierzenie marketingu profesjonalistom wyjdzie mi na dobre, ale nie spodziewałem się aż tak satysfakcjonujących wyników! Polecam Gregor Media wszystkim przedsiębiorcom z naszego regionu, którzy na poważnie myślą o rozwoju.

Michał Świątek Brzeziński

Zmień swoją historię z Gregor Media!

W Gregor Media zamieniamy niewielkie budżety reklamowe w wyniki, które potrafią zmienić bieg historii firmy. Jeśli chcesz, żeby Twoja firma rozwinęła skrzydła i dotarła wreszcie do Twoich klientów docelowych, napisz do nas i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Umów się na bezpłatną konsultację!

Nie wiesz, które usługi Gregor Media będą najlepsze w przypadku Twojego biznesu? Zastanawiasz się, jaka reklama mogłaby wypromować Twoją markę, by przynieść jak największy zwrot z inwestycji? Myślisz o nowej stronie internetowej, ale nie wiesz, od czego zacząć i jak dotrzeć do potencjalnych klientów? Umów się na bezpłatną konsultację, podczas której porozmawiamy o Twoich potrzebach, budżecie i pomysłach – zaproponujemy Ci najbardziej optymalne rozwiązanie!


Wyślij zapytanie
o współpracę


Wyślij zapytanie do nas

Zapisz się na
konsultację online


Zapisz się już teraz

Projekt współfinansowany ze środków EFRR. Numer umowy o powierzenie gruntu: UDG-SPE.04.2023/098